Що ми робимо

Зупинимо тортури в Україні

Чому в Україні працівники правоохоронних органів катують людей та як покласти цьому край?
Причин багато:

  1. Критерії оцінки роботи, згідно з якими працівники правоохоронних органів мають розкрити максимальну кількість злочинів; а отже, за допомогою жорстокого поводження міліціонери вибивають зізнання.
  2. Корупція:  катуючи, працівники правоохоронних органів вимагають гроші в родичів жертви.
  3. Ті, хто катують, можуть не боятися покарання. Адже існуюча система, де прокурори відповідальні за розслідування скарг про порушення прав людини працівниками працівниками правоохоронних органів, не працює.

Що ми хочемо змінити?

В Україні має бути створено новий незалежний орган, що займався би розслідуванням заяв про катування та жорстоке поводження з боку правоохоронців.

Таким органом може стати Державне бюро розслідувань (ДБР), яке зараз знаходиться на етапі створення. Ми будемо пильно стежити за цим процесом.

Створення ДБР не означає, що тортури і жорстоке поводження автоматично припиняться, і всі винні будуть притягнуті до відповідальності, проте його ефективна діяльність зможе стати привентивним механізмом, що стримуватиме появу нових зловживань з боку правоохоронців.

Навіть якщо його інституційні правила в повній мірі відповідатимуть стандартам в сфері прав людини, ДБР на практиці має довести що воно є незалежною, неупередженою та ефективною установою.

Це стане можливим тільки у випадку, якщо ця установа буде знаходитись під пильним наглядом громадськості, зокрема Amnesty International.