Прес-кімната

ПРЕС-АНОНС: флешмоб “Росіє, зупини нечесну гру!”

КИЇВ: 21 травня Amnesty International в Україні проведе хокейний флешмоб “Росіє, зупини нечесну гру!”, з вимогою до російського уряду припинити порушення прав людини та негайно звільнити в’язнів совісті: Сергія Крівова, Ільдара Дадіна, Наталію Шаріну, Дарію Полюдову та Рафіса Кошапова.

Акцію присвячено Чемпіонату світу з хокею, що зараз відбувається в Росії. Під час флешмобу всі охочі зможуть “зіграти” у вуличний хокей на Софіївській площі, “забивши шайбу Володимиру Путіну” та  підписати петицію за звільнення в’язнів совісті.

Мета акції: привернути увагу до стану справ зі свободою вираження та зборів у Росії та до долі 5 в’язнів совісті, засуджених за мирне висловлення своєї громадянської позиції і критику політики російського уряду в т.ч. щодо України.

Час: 21.05.2016, 12.00-15.00

Місце: Київ, Cофіївська площа

За додатковою інформацією та з питань організації інтерв’ю звертайтесь до прес-секретаря організації Марії Гур’євої  m.guryeva@xenodocuments.org.ua, +38 (067) 3281038

Довідково:

Сергій Крівов.

«В’язень Болотної». Отримав термін у 3 роки та 9 месяців за мирне вираження своїх поглядів – найбільший серед усіх, хто проходив по його справі. Голодував проти несправедливого суду над ним протягом 63 днів восени 2013 року, в результаті чого отримав 2 серцевих напади та інші проблеми зі здоров’ям.

Дар’я Полюдова.

Активістка та блогерка з Краснодарського краю, відома своєю запеклою критикою політики російської влади, зокрема щодо України. Її неодноразово затримували за мирні протести проти анексії Криму та участі Росії в збройному конфлікті на території України. Засуджена за свої публікації в соцмережах до 2-х років у колонії-поселенні.

Наталія Шаріна.

Директорка Державної бібліотеки української літератури в Москві, що перебуває під домашнім арештом від 30 жовтня 2015 року за зберігання «екстремістської літератури». 5 квітня їй висунули нове обвинувачення щодо розтрати майна у справі кількарічної давнини, що дозволило продовжити її домашній арешт ще на рік.

Рафіс Кашапов.

Засуджений до 3 років ув’язнення за критику політики Росії щодо кримських татар та участі Росії в збройному конфлікті на території України. Він відбуває покарання в Республіці Комі, у 1200 км від дому. Наприкінці березня його дружині, що подолала довгий шлях з їх рідного міста Набережні Челни (Республіка Татарстан), було відмовлено у побаченні з чоловіком.

Ільдар Дадін.

Засуджений до 2,5 років ув’язнення за участь в чотрьох мирних акціях в 2014 році. Він є першим активістом, до якого застосували нову статтю Кримінального кодексу РФ щодо «неодноразового порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування».

 Amnesty International — всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах. http://xenodocuments.org.ua

 

Новини на цю ж тему

Росія: співробітник Amnesty International був викрадений і підданий знущанням в Інгушетії
17.10.2018
Відмова надати статус біженця російському інтерсекс активісту порушує право на особисту безпеку
20.07.2018
Спільний лист: влада повинна вжити заходів для боротьби зі зростанням насильства з боку груп, що поширюють ненависть та дискримінацію
15.06.2018
Правоохоронні органи мають невідкладно і ефективно розслідувати численні напади на Марші за права жінок.  
09.03.2018
Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018