Новини

Жителі Дебальцевого знаходяться на межі

Тисячі жителів українського міста Дебальцевого знаходяться на межі, відчайдушно захищаючись від потужних обстрілів і не маючи достатньої кількості проточної води, їжі, електрики і основних медикаментів, заявила Amnesty International.

"Українська влада має вжити всіх заходів для захисту цивільних з усіх постраждалих міст і селищ, у тому числі шляхом надання допомоги в евакуації тих, хто має намір тікати, та транспортування їх у безпечніші райони. "
Джоан Марінер, старший радник AI з кризового реагування

“Ситуація в Дебальцеве катастрофічна”, — сказала Джоан Марінер, старший радник Amnesty International з кризового реагування, яка щойно повернулась з міста і зараз знаходиться в Слов’янську.

“Я говорила з багатьма літніми людьми, яким доводиться жити у переповнених підвалах, жахливих умовах та абсолютному страху. Багато з них розказали мені, що вони почуваються повністю загубленими та не знають, що робити. Обстріли не закінчуються. Ці люди знаходяться під владою сил, на які вони неспроможні вплинути”

“Обидві сторони конфлікту мають відповідальність триматися подалі від цивільних районів і забезпечити людям можливість безпечно евакуюватися з міста. Міжнародне співтовариство, і це стосується Росії, повинно бути набагато категоричнішим у засудженні порушень законів війни з обох сторін”

Дебальцеве є стратегічним залізничним вузлом і форпостом українських сил. Воно було під постійним обстрілом з боку проросійських сепаратистів, які намагаються взяти під контроль місто в останні дні. Результати польових досліджень Amnesty International вказують на те, що деякі з цих атак були невибірковими.

Населення у 25 тисяч людей скоротилося до семи тисяч. Українські сили стверджують, що евакуювали понад дві тисячі людей з 28 січня.

Єдина дорога з міста в даний час знаходиться під постійним обстрілом, що робить втечу решти мирних жителів ще більш небезпечною.

“Українська влада має вжити всіх можливих заходів для захисту цивільного населення з усіх постраждалих міст і селищ, у тому числі шляхом надання допомоги в евакуації тих, хто має намір тікати, та транспортування їх у безпечніші райони. Проросійські сепаратисти повинні дозволити цивільним особам покинути території і повинні припинити всі невибіркові обстріли”, — сказала Джоан Марінер.

За оцінками ООН під час конфлікту в східній Україні, з моменту його початку у квітні 2014 року, загинуло понад 5100 мирних жителів та більше ніж 900 000 були вимушені виїхати з території. З моменту підписання хиткої домовленості про припинення вогню 5 місяців тому, останні бойові дії на сході відображають найінтенсивніше посилення насильства.

Новини на цю ж тему

Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018
Україна: підтримувані Росією сепаратисти “засудили” незаконним судом відомого вченого
06.05.2017
Річна доповідь 2016/2017: Україна
22.02.2017
Іракців, що тікають з підконтрольних ІДІЛ територій, катують, піддають насильницьким зникненням та вбивають
18.10.2016
БЛОГ: Звільнені! 13 осіб звільнено з-під таємного тримання під вартою в Україні
05.09.2016