Заходи

ПРЕС-АНОНС|Законодавчі ініціативи щодо ратифікації Римського статуту Міжнародного Кримінального Суду

Будівля МКС в Гаазі

(КИЇВ) У четвер, 15 січня правозахисні організації-члени Платформи “Правозахисний порядок денний” проведуть прес-конференцію щодо необхідності підтримки Верховною Радою законопроекту, який поширить юрисдикцію МКС в Україні.

Час: 15 січня, о 13.00.

Місце: Український кризовий медіа-центр (вул. Інститутська, 4, готель «Україна», 3 поверх)

Питання до обговорення:

  1. Що таке Римський Статут МКС?
  2. Порушення прав людини під час Євромайдану, військові злочини під час конфлікту на Сході України та окупація Криму у контексті міжнародного правосуддя.
  3. Необхідність ратифікації Римського Статуту МКС, як стримуючого фактора для недопущення військових злочинів і злочинів проти людяності.
  4. Необхідність подання запиту на поширення юрисдикції МКС на період до ратифікації (з початку протестів Євромайдану і до моменту ратифікації).
  5. Обговорення запропонованих законодавчих ініціатив у парламенті.

Спікери:

Олександра МАТВІЙЧУК – координатор Євромайдан SOS, голова правління Центр Громадянських Свобод,

Тетяна МАЗУР – виконавчий директор Amnesty International в Україні,

Віталій КУПРІЙ – народний депутат,

Ганна Гопко – народний депутат,

Юрій Дерев’янко – народний депутат (участь підтверджується).

З питань акредитації на прес-брифінг, будь ласка, звертайтеся до Марії Іваник за телефоном      +38 (050) 705 86 72, e-mail: ccl.org.ua@gmail.com,  або до Богдана Овчарука за телефоном +38 (067) 551 69 44, e-mail: b.ovcharuk@xenodocuments.org.ua.

Інформаційна довідка.

Римський статут МКС набув чинності 1 липня 2002 року, тим самим ввів у дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, військові злочини та злочини агресії. Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією по притягненню до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або по відношенню до громадянина цієї держави.

Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу,  аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр Громадянських Свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Будинок прав людини в Києві, Центр “Соціальна Дія”, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS.

Новини на цю ж тему

Безкоштовний email-курс “Міжнародний кримінальний суд: Q&A”
17.01.2017
Росія: Рішення Володимира Путіна відмовитися від ратифікації Римського статуту є ударом по міжнародному правосуддю
17.11.2016
Кот-д’Івуар: розгляд справи у Міжнародному кримінальному суді – остання надія жертв конфлікту
28.01.2016
БЛОГ: Чому Україна не програє, а тільки виграє від ратифікації Римського Статуту Міжнародного кримінального суду
14.09.2015
Сребрениця: Відсутність правосуддя та правди для жертв геноциду та їх родин
13.07.2015