Новини

Євген Вітішко: Спасибі за мужність висловити солідарність зі мною

ц. Євген Вітішко

У жовтні під час Тижня дій на підтримку громадянського суспільства Росії ми попросили наших прихильників підтримати в’язня совісті Євгена Вітішко, “подарувавши” йому фотографію свого улюбленого куточка природи в соціальних мережах, зазначивши її хештегом #FreeVitishko.

Понад 300 людей взяли участь в акції, надіславши свої фото та повідомлення солідарності, з яких наші волонтери зробили чудові листівки. 23 листопада два великих пакети вирушили в колонію до Жені, і через два тижні дійшли до адресата.

Євген продиктував по телефону, через своїх колег з “Ековахти”, відповідь для всіх, хто взяв участь в акції. Величезне спасибі, що не залишаєтесь байдужими до несправедливості.

Солідарність сильніше репресій!

Дорогі друзі!

Велике спасибі за подарунок, який ви створили всі разом, з вашими щирими фотографіями та побажаннями на мою адресу!

Мені дуже приємно усвідомлювати, що те, що сталося зі мною, і також дії виконавчої влади в нашій з вами країні більшість людей сприймає саме так, як ми і хотіли з Суреном і нашими прихильниками. Ця акція з парканом Ткачова ні хуліганським, ні тим паче кримінальним діянням не була. Сенс її був саме у тому, щоб показати, що громадяни країни можуть самостійно вдатися до самозахисту своїх прав відповідно до Конституції РФ, і протистояти порушникам закону і ворогам природи. Але як показав час – це не зовсім так. Але, тим не менш, у суспільства був і залишається шанс виразити себе не тільки в споживанні, але й в осмислених політичних діях, а також в бажанні не дати себе обдурити.

Тоді був час виборів до Державної Думи РФ. Ми намагалися звернути увагу громадян Росії на ниці інтереси і незаконність дій чиновників. Що змінилося? Розчарування, усвідомлення відсталості своєї країни, та й просто здорова заздрість до того, як живуть інші, цілком може стати мобілізуючою, конструктивною силою. Але влада допомагати суспільству в цьому просто не буде. Історія влади в Росії – катастрофічна і це історія злочинів, що триває до цього дня. У всіх регіонах країни створені непотоплювані зони регіонального авторитаризму і Кубань – не виняток, а скоріше правило, і відмінність лише в деталях. Виборів немає, а Конституція в дійсності, як іржава консервна банка з написом “вся влада належить президенту” вміло законсервувала політичні свободи громадян і розвиток країни на довгі роки.

Моя боротьба з демонами страху, марнославства, зневіри, відчаю може бути тільки з вами разом. А народ не буває кращим або гіршим, а підданим не можна наказати або змусити стати громадянами. Ми повинні зробити цей мужній крок самі, тоді Росія стане вільною і сама влада стане приймати законні та виважені рішення.

Удачі всім і до зустрічі.

І ще раз спасибі за ту красу, яку ви надіслали мені. Справедливість можемо відновити тільки ми з вами, і незаконно зрубані дерева теж. Спасибі вам за мужність висловити солідарність зі мною. І наше з вами завдання – не імітувати громадянську і політичну активність, а використовувати її на благо собі і країні.

З повагою, Євген Вітішко,

8.12.2014г.

КП-2 п. Садовий Тамбовська обл.

Підтримай в’язнів совісті, взявши участь у Марафоні листів!
Взяти участь у Марафоні листів можна на нашому сайті: http://marathon.xenodocuments.org.ua/

Євген Вітішко – відомий член громадської організації “Екологічна Вахта Північного Кавказу” (“Ековахта”) в Краснодарському краї і його колеги активісти активно проводили акції протесту проти вирубки лісів, будівництва та незаконного огородження на природоохоронних територіях лісів Краснодарського краю. Він, а також інші члени його організації, піддавались безперервним переслідуванням з боку російської влади напередодні зимової Олімпіади в Сочі. Їх неодноразово арештовували та затримували, влаштовували обшуки, допитували самих активістів та їхніх близьких та родичів, вони отримували і неофіційні попередження від поліції і служб безпеки утриматися від протестів під час Олімпіади в Сочі.

Євген Вітішко був заарештований 3 лютого, коли виходив з офісу пенітенціарної служби в місті Туапсе за підозрою в крадіжці. Його доставили до суду в той же день і визнали винним в «дрібному хуліганстві» за сфабрикованим звинуваченням у «використанні нецензурної лексики» на автобусній зупинці. Євген був засуджений до 15-денного утримання під вартою. І лише після початку відбування покарання, Євген Вітішко зміг побачитись з адвокатом.

У червні 2012 року суд міста Туапсе засудив активіста-еколога до трьох років умовно, з випробувальним терміном на два роки, за звинуваченням у пошкодженні у листопаді 2011 року паркану, що був зведений незаконно в заповідному лісі Краснодарського краю. Євген Вітішко та інші місцеві екологічні активісти стверджували, що огорожа була незаконною, і що за ним вирубуються рідкісні дерева, і їх наміром було задокументувати ці порушення. Протягом багатьох місяців, активісти закликали місцеві державні установи та установи федерального рівня до вирішення цих постійних порушень, але владою не були прийняті жодні заходи. Активісти згодом зняли дві секції паркану, щоб сфотографувати порушення, а залишили на ньому надпис.

Євген Вітішко, та ще один обвинувачений – Сурен Газарян, який відтоді покинув країну та отримав політичний притулок за кордоном, внаслідок переслідувань за свій природозахисний активізм – не мали чесного судового процесу. До справи було багато зауважень, зокрема процедурного характеру, про що, зокрема, було прямо зазначено в рішенні Верховного Суду РФ від жовтня 2013 року. В цьому рішенні зазначалося, що суди нижчої інстанції мали би розглянути питання законності побудови паркану, а також встановлення особи законного власника паркану, на чому також наполягав захист.

Незважаючи на рішення Верховного Суду, суд нижчої інстанції вирішив, що для перегляду справи Євгена Вітішка нема підстав. Невдовзі після цього, 20 грудня 2013, Євгена Вітішка викликали до суду за звинуваченням, що він покидав межі свого міста без дозволу, і відповідно порушив умови свого умовного покарання. Як наслідок – суддя вирішив, що Євген буде надалі відбувати своє трирічне покарання в тюремній колонії.

Новини на цю ж тему

Росія: співробітник Amnesty International був викрадений і підданий знущанням в Інгушетії
17.10.2018
Відмова надати статус біженця російському інтерсекс активісту порушує право на особисту безпеку
20.07.2018
Спільний лист: влада повинна вжити заходів для боротьби зі зростанням насильства з боку груп, що поширюють ненависть та дискримінацію
15.06.2018
Розгоном акції в Сімферополі де-факто влада продемонструвала неповагу до пам’яті жертв депортації кримських татар
18.05.2018
Правоохоронні органи мають невідкладно і ефективно розслідувати численні напади на Марші за права жінок.  
09.03.2018