Новини

Все, що потрібно знати про Марафон написання листів 

http://marathon.xenodocuments.org.ua/

ОСНОВНІ ФАКТИ:

Марафон написання листів першого разу провели польські активісти Amnesty International у 2001 році у форматі 24-годинного заходу.

З часом Марафон став глобальною кампанією, у якій беруть участь сотні тисяч людей зі 140 країн.

Тільки у 2013 році було зібрано 2.3 мільйони підписів під петиціями та листів на захист дванадцяти осіб.

Трьох несправедливо ув’язнених активістів – камбоджійську активістку з захисту житлових прав Йорм Бофу, російських активістів Володимира Акименкова та Михайла Косенка – звільнили після того, як прихильники Amnesty International відправили тисячі підписів на їх підтримку.

ЦЬОГОРІЧНІ СПРАВИ

ОЛЕГ СЕНЦОВ, Україна: Інкримінують терористичну діяльність

За начебто організацію терористичних актів відомого українського кінорежисера Олега Сенцова разом з ще трьома громадянами України заарештували в окупованому Криму, а згодом неправомірно епатували до Москви. Чоловікам “світить” до 20 років позбавлення волі. Друзі та родичі затриманих, з якими вдалось поспілкуватись Amnesty International вважають, що звинувачення проти чоловіків є політично мотивованими і пов’язані з їхньою антивоєнною діяльністю.

ІРИНА РАБЧЕНЮК, Україна: Побита Беркутом під час мирного протесту

1 грудня минулого року Ірина Рабченюк, 54-річна вчителька-логопед з Києва, разом з чоловіком та дітьми була серед тих, хто вийшов на протест проти розгону студентського Майдану. Однак для її сім’ї мирна хода обернулася кривавими наслідками, а для самої Ірини – частковою сліпотою. Її справа досі не розслідувана, а причетні до побиття правоохоронці не покарані

ЕРКІН МУСАЄВ, Узбекистан: Засуджений після 3 несправедливих судів

Еркін Мусаєв був несправедливо звинувачений у шпигунстві і ув’язнений на 20 років під час несправедливого судового розгляду. Він став жертвою катувань, саме так вибивались з нього зізнання.

МОХАМЕД АЛЬ-РОКЕН, Об’єднані Арабські Емірати: Ув’язнений за правозахисну діяльність

Д-р Мохаммед аль-Рокен є професором конституційного права і адвокатом з прав людини, який отримав 10-річний термін ув’язнення в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) після засудження 2 липня 2013 протягом масового суду 94 активістів, який став більш відомим як трибунал “ОАЕ 94”. Мохаммед аль- Рокен є членом Міжнародної Амністії, і тісно пов’язаний з організацією протягом 20 років. Більше десяти років, перед його ув’язненням, він був основною контактною персоною для роботи в ОАЕ.

ЛЮ ПІН, Китай: Ув’язнена за боротьбу з корупцією в Китаї

Лю Пін – китайська активістка та правозахисниця, яка активно бореться з корупцією урядовців. У 2014 році її засудили до 6,5 років позбавлення волі за її активну громадянську позицію. ЇЇ неодноразово катували та залякували і цьому потрібно покласти край вже сьогодні.

ЖИТЕЛІ БХОПАЛУ, Індія: Справедливість для жертв витоку токсичного газу

Тридцять років тому близько 10 тисяч людей протягом трьох днів померли від витоку токсичного газу на заводі пестицидів в Бхопалі, що в центральній Індії. Тисячі людей, які вижили, та їх нащадки потерпають від хронічних хвороб. Більше того, отруйні хімічні речовин, що залишилися на покинутій фабриці, продовжують становити серйозну загрозу для здоров’я місцевого населення. Ми вимагаємо справедливості — закличте уряд Індії очистити місцевість і забезпечити притягнення до відповідальності компаній, винних у витоці газу.

ЖІНКИ ТА ДІВЧАТА В МКХОНДО, ПАР: Вагітність не повинна вбивати

Для багатьох жінок та молодих дівчат з місцевості Мкхондо, що на сході Південної Африки, звичайна вагітність перетворилася в смертельну небезпеку. Суспільний осуд, низький рівень обізнаності, нестача лікарень та коштів на кваліфіковану допомогу — ось далеко неповний перелік тих викликів, з якими зіштовхуються майбутні матері в цій частині Африки.

ДАНІЕЛЬ КІНТЕРО, Венесуела: Закатований за участь у протесті

Коли 21 річний хлопець Даніель Кінтеро повертався з демонстрації, він був затриманий і жорстоко побитий Національною гвардією Венесуели. Вимагайте правосуддя — закликайте владу провести повне розслідування та покаранти винних.

УСПІХИ:

Нижче наведені деякі приклади позитивних змін, що сталися в житті багатьох людей після тиску на уряди держав з боку активістів Amnesty International.

Гуантанамо: Хусейн Альмерфеді, громадянин Ємену, якого тримали з 2003 року в слідчому ізоляторі США в Гуантанамо, Куба, був звільнений і переведений до Словаччини 20 листопада 2014. Його справа була однією зі справ Марафону написання листів 2012.

Камбоджа: активістку з захисту житлових прав Йорм Бофу випустили з в’язниці у 2013 році. Її ув’язнили рік до того після її протесту проти примусових виселень в її громаді.

Росія: Активісти Володимир Акименков та Михайло Косенко були звільнені з в’язниці в 2013 році і 2014 відповідно. Вони були затримані і звинувачені в участі у “масових заворушеннях” після свого мирного протесту на Болотній площі в Москві у травні 2012 року.

Китай: в січні 2013 року влада дозволила сім’ї адвоката з прав людини Гао Чжишена навістити його у в’язниці вперше за дев’ять місяців.

Білорусь: Активіст Алєсь Бєляцький – герой Марафону 2012 – був звільнений з в’язниці в червні 2014 року, вісім місяців раніше терміну. Він сказав, що відношення до нього у в’язниці покращилося після участі його справи у Марафоні.

Мексика: У 2013 році четверо солдатів були заарештовані і звинувачені в застосуванні тортур, включаючи зґвалтування жінок корінного населення Валентини Росендо Канту і Інес Фернандес в 2002 році. Їх справи фігурували в Марафоні написання листів 2011 року.

ЇХ СЛОВА

Нижче наведені деякі цитати активістів, на захист яких Amnesty International проводила кампанії.

“Підтримка і солідарність від звичайних людей – це те, що дає нам надію. Тільки люди є стимулом для змін. Уряд не поліпшить і не зробить нічого, поки не буде тиску з боку людей … кількість повідомлень, які я отримала дає мені багато надії, незважаючи на всі труднощі”, — сказала Азза Хілал Ахмад Сулейман, яку побили єгипетські солдати під час протесту в 2011 році. ЇЇ справа була однією зі справ Марафону написання листів 2012.

“Ми, як народ, хочемо подякувати всім тим, хто займався цією ініціативою. Ми впевнені, що ця боротьба за нас поступово принесе плоди. Ми сподіваємося на краще. Ви нас надихаєте. Справді, це така підтримка, яка допомагає нам жити “, — сказав Барібор Куті, голова спільноти Бодо в Нігерії, яка була спустошена після розливу нафти в 2008 році. Ця справа була однією зі справ Марафону написання листів 2012.

“Я хотіла б подякувати Amnesty International за допомогу і підтримку мене та моєї спільноти. Я хочу подякувати всім людям, які присвятили свій час написанню звернень до уряду з проханням про моє звільнення. Я вірю, що всі будуть і далі надавати підтримку не тільки спільноті Боенг Кок, але й іншим громадам та іншим країнам, де порушуються права людини”, — сказала Йорм Бофа, активістка з житлових прав, звільнена з в’язниці у Камбоджі. Справа Йорм Бофи була однією з справ Марафону написання листів  2013 та на її захист було написано більше 250 тисяч листів.

Новини на цю ж тему

Стартувала найбільша правозахисна кампанія Марафон написання листів: Пліч-о-пліч з відважними.
20.11.2017
Відкрито набір координатор/ок Марафону написання листів 2017!
03.10.2017
4,6 мільйони акцій підтримки на Марафоні написання листів 2016!
02.10.2017
Гід для зайнятих правозахисниць/ків
27.04.2017
Тренінг Amnesty International у Києві: Правозахисний активізм тут і зараз
27.02.2017