Новини

Влада Бахрейну має зупинити депортацію осіб, яких довільно позбавили громадянства

В листопаді 2012 року влада країни позбавила громадянства 31 особу © AFP/Getty Images

Рішення суду в Бахрейні депортувати 10 осіб, яких позбавили громадянства Бахрейну, має бути скасовано, заявила Amnesty International.

"Довільне позбавлення цих бахрейнців громадянства і видворення їх з Бахрейна робить їх "особами без громадянства" і йде врозріз з міжнародними зобов'язаннями Бахрейну "
Хассіба Хадж Сарауі

Десятьох із понад тридцяти людей, громадянство яких був довільно відкликано в листопаді 2012 року, на додаток до їх депортації суд також зобов’язав виплатити 100 бахрейнських динарів (приблизно 250 доларів США).

Людям, які тепер вважаються іноземцями в їх країні після скасування громадянства, повідомили, що вони можуть бути депортовані протягом декількох днів. Вони не отримали жодної інформації про те, куди вони будуть відправлені.

“Довільне позбавлення цих бахрейнців громадянства і видворення їх з Бахрейна робить їх “особами без громадянства” і йде врозріз з міжнародними зобов’язаннями Бахрейну”, – заявила Хассіба Хадж Сарауі, заступник директора програми Amnesty International по Ближньому Сходу та Північний Африці.

“Вони вже були фактично позбавлені основних прав, таких, як доступ до роботи, охорони здоров’я і освіти просто за прояви інакомислення, а тепер депортація ще більше ускладнює їх становище”.

В листопаді 2012 року Міністерство внутрішніх справ заявило, що рішення відкликати громадянство у 31 людини було прийнято відповідно до Закону про громадянство Бахрейну, який передбачає можливість скасування громадянства особи, якщо він або вона завдає шкоди державній безпеці.

Проте жодному з цієї групи не було надано пояснень з приводу того, яку саме загрозу вони становлять для безпеки країни. Двадцять з них живуть за кордоном, і в їх число входять два колишні члени парламенту, а також активісти та священнослужителі.

“У властей Бахрейну скінчилися аргументи для виправдання репресій. Тепер вони вдаються до крайніх заходів, наприклад, – тюремного ув’язнення і позбавлення громадянства для придушення інакомислення в країні. Це робиться замість того, щоб просто дозволити людям мирно висловлювати свої погляди”, – заявила Хассіба Хадж Сарауі.

Непрозорість прийняття рішення про позбавлення групи осіб громадянства доводить, що судові справи заведені проти них довільно і несправедливо.

В серпні 2014 розпочалися судові розгляди щодо 31 особи по звинуваченню в незаконному перебуванні в країні.

Нові поправки до законодавства в Бахрейні розширюють причини, з яких громадянство людини може бути скасовано. В число таких причин зараз входять звинувачення щодо будь-якої особи, чиї “дії суперечать їх зобов’язанню вірності Королівству”, тих, хто отримує друге громадянство без попереднього дозволу Міністерства внутрішніх справ та щодо осіб, засуджених за тероризм, визначення якого дано в розпливчастих формулюваннях.

Новини на цю ж тему

Спільний лист: влада повинна вжити заходів для боротьби зі зростанням насильства з боку груп, що поширюють ненависть та дискримінацію
15.06.2018
Правоохоронні органи мають невідкладно і ефективно розслідувати численні напади на Марші за права жінок.  
09.03.2018
Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018
Вимагаємо негайно відпустити та припинити переслідування Еміра – Усеїна Куку та інших членів т.з “Ялтинської шістки”
20.02.2018
Василь Муравицький: триває несправедливий судовий процес щодо журналіста
20.12.2017