Новини

В Узбекистані після 11 років ув’язнення звільнили Еркіна Мусаєва

Колишнього співробітника Міноборони Узбекистану Еркіна Мусаєва у 2007 році засудили до 20 років ув’язнення за неправдивими звинуваченнями у шпигунстві (на користь неназваної країни-члена НАТО) та розтрату коштів представництва ООН, де він працював після звільнення з Міністерства.

Щоб вибити з чоловіка зізнання, які потім стали основою звинувачення, узбецькі спецслужби катували Мусаєва під час допитів. Але тортурів і нічних допитів було замало. Він обмовив себе тільки після того, як почали погрожувати, що катуватимуть його родину.

Мусаєва звільнили достроково минулого тижня. Він написав листа подяки активістам Amnesty International, які підтримали його в ув’язненні. У 2014 році Мусаєв був одним з адресатів Марафону листів Amnesty International.

Ось уривки з його листа:

«Хочу висловити свою велику вдячність […] активістам Amnesty International, а також всім, хто підтримав мене і мою родину у скрутний час.

Моє звільнення – це велика перемога, і ваш внесок у неї неоціненний. 

Хотів би відзначити, що після листів підтримки від активістів ставлення адміністрації колонії до мене змінилося. Зокрема, співробітники колонії стали краще ставитися до мене, перевели мене на легшу роботу.

Батько казав, що після кампанії Amnesty International змінилося також і ставлення міжнародної спільноти до моєї справи. Я дуже вдячний всім активістам організації. Хочу додати, що це крок до більшої перемоги, адже ця кампанія принесла дух надії і боротьби для інших несправедливо засуджених та їхніх сімей.

Багато людей «на зоні» спостерігали за нашою боротьбою. Ви дали цим людям надію.

Фактично це не тільки моя перемога, а й перемога всіх незаконно засуджених […]

Дякую дуже за все, що ви для мене зробили».

Еркін

Новини на цю ж тему

Депортація Алі Феруза до Узбекистану припинена, але він лишатиметься під вартою – можливо, надовго
09.08.2017
Росія: рішення про депортацію журналіста до Узбекистану ставить його під загрозу переслідування та катувань
02.08.2017
Узбекистан: Щупальця масового спостереження поширюються за кордони
30.03.2017
Неформальна дискусія «Центральна Азія: традиції, політика, права людини»
05.10.2016
БЛОГ: Іслам Карімов та трагедія Узбекистану
09.09.2016