Успіхи

Сила людей: 10 досягнень у галузі прав людини, які вже трапилися у 2015 році

Ув’язнених звільнено, звинувачення знято, компенсації отримано – ось лише деякі зі всіх хороших новин із правозахисної сфери, появі яких посприяли прихильники Amnesty у всьому світі вже цього року. Разом ми можемо звернути гори!

1. Більше мільйона з нас підтримали #FreeRaif

Минулого року в Саудівській Аравії Раіфа Бадаві було засуджено до 10 років ув’язнення та 1000 ударів батогом після того, як чоловік створив сайт для соціальних та політичних обговорень. Хвиля обурення прокотилася серед активістів усього світу, коли у січні йому нанесли 50 перших ударів. З невідомих причин його тілесне покарання так і не було завершене, але він все ще ув’язнений, а тому перебуває під ризиком виконання покарання до тих пір, поки вирок у силі. “Вільні люди, які вступилися за Раїфа, ваш протест має значення, – сказала його дружина Енсаф Хайдар, – будь ласка, не зупиняйтеся, доки Раїфа не буде звільнено”

Підпишіться зараз: https://rapidresponse.amnesty.org

2. Ми змусили Shell виплатити 55 мільйонів фунтів за розлив нафти в Нігерії

Після декількох років кампанії ми допомогли домогтися справедливості для 15 600 фермерів і рибалок спільноти Бодо, що знаходиться в районі дельти річки Нігер. У січні Shell оголосила про виплату, спрямовану на відновлення життя та засобів до існування в тих місцях, які постраждали від двох великих розливів нафти в 2008 і 2009 роках. Боротьба за екологічне очищення досі триває.

3. Гваделуп, ув’язнену через викидень, звільнено

Дякуючи наполегливій праці цілеспрямованних активістів в Ель Сальвадорі, Кармен Гваделуп Васкес було нарешті виправдано і звільнено із в’язниці у лютому. Їй було всього 18 років, коли в неї стався викидень. За підозрою в проведенні аборту – який є безумовно забороненим в Ель Сальвадорі – у 2007 році її було ув’язнено на 30 років за звинуваченням в умисному вбивстві. У квітні ми передамо більш ніж чверть мільйона підписів від прихильників Amnesty, які вимагають скасування цієї заборони. www.amnesty.org/mybodymyrights

Domestic worker Vasquez is hugged by her attorney Rivas during a news conference, after being released from prison in San Salvador

Кармен Гваделуп Васкес (справа) обіймає свого адвоката, Анжеліку Рівас

4. Знято останні звинувачення з Клаудії Медіни, яка пережила тортури

В Мексиці були зняті останні обвинувачення з Клаудії Медіни, яка пережила катування та про на захист якої ми виступили в рамках кампанії “Зупинимо тортури”. Ми продовжуватимемо докладати зусиль, щоб впевнитись в забезпеченні їй справедливого відшкодування за ті катування, що вона пережила.

5. Близько трьох мільйонів звернень на захист прав людини у рамках Марафону написання листів

У грудні минулого року фінальний  підрахунок після нашого щорічного проекту показав, що ми побили власний рекорд 2013 року, який становив  2 300 000 різноманітних акцій! Усього людьми у цілому світі було відправлено понад 3 мільйони листів, електронних листів, текстових повідомлень, факсів і повідомлень у Твіттері на підтримку людей, чиї права було порушено.

11034461_10152864178628978_8626256477196975329_o

Лист від батька Еркіна Мусаєва, героя Марафону написання листів 2014

Нам написав батько Еркіна Мусаєва, колишнього співробітника Міністерства оборони Узбекистану, якого було несправедливо звинувачено у шпигунстві і ув’язнено на 20 років.

І хоча Еркіна ще досі не випустили з в’язниці, завдяки листам та акціям підтримки його сім’я відчула силу міжнародної солідарності та підтримку мільйонів людей.

6. Криміналізовано тортури в Того

Неймовірна заява була зроблена за 26 років після того, як країна Західної Африки приєдналася до Конвенції ООН проти катувань. Ухвалення правової норми історичного значення сталося завдяки членам Amnesty у Того та організаціям-партнерам, які зібрали разом людей, що пережили катування, задля досягнення справедливості.

7. Доктор Тун Аунг був звільнений у М’янмі

Активісти всього світу святкують звільнення громадського діяча на ім’я Тун Аунг, яке сталося в січні. Він був засуджений на 17-річне ув’язнення за спробу заспокоїти натовп під час заворушень у М’янмі в 2012 році. Ця хороша новина надійшла після більш ніж двох років тиску, що здійснювався прихильниками Аmnesty, в тому числі і під час Марафону написання листів. Національна комісія з прав людини в М’янмі повідомила, що саме наші листи спонукнули Комісію до глибшого розгляду справи доктора Аунга.

8. Трьох протестувальників звільнено в Екваторіальній Гвінеї

Трьох чоловіків в Екваторіальній Гвінеї звільнили одразу ж на наступний день після заклику Amnesty. Селестіно Окенве, Антоніо Нгуема і Мігель Мбоміохад були заарештовані за свій мирний протест проти того, аби країна приймала футбольний турнір Кубку Африканських націй. Їх утримували протягом двох тижнів, не пред’являючи жодних звинувачень і обмежуючи їх доступ до адвоката.

9. У Китаї дозволили відвідини заарештованої Лю Пін

Під час Марафону написання листів 2014 року, по всьому світу було вжито заходів на підтримку  Лю Пін – активістки, яку було заарештовано за боротьбу з корупцією в Китаї. Після попередньої відмови, її дочці  Ляо Миньює все ж було дозволено  відвідати жінку у в’язниці у грудні минулого року, а згодом і в лютому 2015 року. Це позитивний розвиток, якому, ймовірно, посприяла увага міжнародної спільноти до справи Лю Пін в рамках Марафону написання листів. “Мене дуже зворушило все, що було зроблено для моєї матері”, – сказала Ляо Миньює. “Я хочу подякувати всім, хто проводить кампанію у її справі.”  Ми будемо продовжувати наполягати на негайному звільненні Лю Пін.

[Зображення: https://adam.amnesty.org/asset-bank/action/viewAsset?id=195716&index=48&total=61&view=viewSearchItem]

Ліу Пін була засуджена до шести з половиною років ув’язнення в червні 2014 за боротьбу з корупцією.

10. Фіджі стала 99-ю країною, що  скасувала смертну кару

13 лютого ми довідалися про те, що Фіджі відмовилася від смертної кари. Таким чином, число країн, у яких повністю скасоване це вкрай нелюдське і жорстоке покарання, зросло до 99, що становить  рівно половину всіх держав світу. Наша кампанія триває для того, аби до них приєдналося ще більше країн.

Новини на цю ж тему

Правоохоронні органи мають невідкладно і ефективно розслідувати численні напади на Марші за права жінок.  
09.03.2018
Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018
Вимагаємо негайно відпустити та припинити переслідування Еміра – Усеїна Куку та інших членів т.з “Ялтинської шістки”
20.02.2018
Стартувала найбільша правозахисна кампанія Марафон написання листів: Пліч-о-пліч з відважними.
20.11.2017
Україна: Влада повинна припинити переслідування антикорупційних активістів і громадських організацій
07.11.2017