Новини

Успіхи Марафону написання листів 2014 і не тільки

Лише три місяці пройшли після завершення Марафону написання листів 2014, а інформація про його успіхи вже почала надходити. Але хороші новини стосуються не лише минулорічних справ Марафону, що ще раз доводить його ефективність, а також дієвість систематичної роботи дан справами людей, які постраждали від порушення їхніх прав.

"Я щиро вірю, що мене не було б серед живих сьогодні, якби не підтримка Amnesty International. "
Берта Оліва, співробітниця правозахисної організації COFADEH, Гондурас

2014: ДАНІЕЛЬ КІНТЕРО, ВЕНЕСУЕЛА

Представники Amnesty International нещодавно поспілкувались з Даніелем. І ось що він сказав про Марафон написання листів:

«[Він був для мене] більше, ніж благословенням; більше, ніж удачею; більше, ніж підтримкою. Я відчував себе захищеним з вами. Це неймовірно. Я чудово провів час під час свят і багато в чому – завдяки вам. У мене дійсно немає слів, щоб висловити подяку за те, що ви робите».

2014: ЖІНКИ І ДІВЧАТА МКХОНДО, ПІВДЕННА АФРИКА

У січні цього року місцева клініка „Амстердам” муніципалітету Мкхондо почала надавати послуги з антенатального догляду частіше. Тож тепер зазначені послуги надаються кожного дня, а не як це було раніше лише протягом двох днів. Таке покращення суттєво скоротило години очікування та стало особливо важливим для жінок, котрі працюють, адже тепер їм не потрібно брати відпустку, щоб відвідати клініку. Зазначена відпустка є неоплачуваною для жінок та дівчат, котрі працюють на фермах навколо клініки. Саме тому, цей факт був ще однією перешкодою для жінок, які хотіли скористатися послугами антенатального догляду.

2014: ЕРКІН МУСАЄВ, УЗБЕКИСТАН

Наприкінці січня батьки відвідали Еркіна в ув’язненні. На жаль, вони повідомили, що Еркін має серйозні проблеми зі здоров’ям, пов’язані з умовами утримання, а адміністрація в’язниці відмовляється надавати йому медичну допомогу в повному обсязі. Адміністрація також намагається ізолювати Еркіна від інших в’язнів. Еркін, на жаль, не отримав жодного листа солідарності.

Найважливіше зараз – підтримувати родину Еркіна, яка не збирається здаватись в цій складній ситуації.

Ми отримали зворушливого листа від батька Еркіна, в якому він дякує за підтримку, яка зараз їм особливо потрібна. В листі він пише:

«Уважаемый Амнисти Интернешнл и дорогие Активисты!
Пишу Вам, что бы поблагодарить Вас за все то благородное, что Вы делаете и в том числе в поддержку моего сына Мусаева Эркина и нас. Мне очень трудно выразить словами чувства благодарности и признательности, которые я и все члены моей семьи испытывают. Рассматривая фотографии акции мы все были до глубины души тронуты тем, что где-то там далеко от нас есть люди которым не безразлична судьба моего несправедливо осужденного сына. Спасибо за Ваши усилия и я благодарен Вашим письмам с добрыми пожеланиями, надеждой и поддержки которые так необходимы в такие трудные минуты. 
Я верю что этим Вы говорите НЕТ всему плохому и несправедливому на земле и желаете изменить мир к лучшему. Да благославит Вас Господь. С уважением, Мусаев Аиджан- отец Мусаева Эркина»

2014: ЛЮ ПІН, КИТАЙ

Хороші новини! 16 лютого Дочка Лю Пін змогла відвідати свою матір в ув’язненні, хоча до того їй у цьому відмовляли. Це прогрес і можливо міжнародна увага до справи Лю Пін, як однієї зі справ Марафону написання листів, сприяла цьому. Вона повідомила, що її мати виглядає худішою і старшою, ніж попереднього разу, коли вони бачились в грудні, але вона була в гарному настрої. Лю Пін сказала, що їй досі не дають читати Біблію, і що її зір погіршився, але їй не видають окуляри. Ляо Миньює сказала матері, що прихильники Amnesty International написали їй тисячі листів, і що її друзі прислали свої Біблії. Лю Пін сказала, що, хоча вона не отримала жодної з них, вона дуже зворушена і вдячна. Вона попросила Ляо Миньює відправити добрі побажання з нагоди китайського Нового року друзям та прихильникам від її імені. Лю Пін також сказала, що вона має все більш серйозні проблеми з шлунком, і, хоча вона отримала якісь ліки, вона не проходила медичне обстеження. Ляо Миньює дуже вдячна за підтримку і надіслала таке повідомлення: « Я зворушена діями на підтримку моєї мами; Хочу передати подяку всім хто приймав участь у кампанії по її справі».

2013: ХАКАН ЯМАН, ТУРЕЧЧИНА

У 2014 році Хакан переніс п’ять операцій на обличчі. Тепер у нього є протез ока, яке він втратив. Його зовнішній вигляд, що раніше був для Хакана основною причиною втрати морального духу, значно покращився, а його настрій є більш позитивним, ніж він був раніше. Також, виявилось, що його зір на вціліле око є не настільки сильно пошкодженим, як вважалося раніше, що, звичайно, хороша новина.

Як завжди, Хакан, його дружина і адвокат переказують свої найкращі побажання і вдячність за все, що активісти роблять для них.

2013: COFADEH, ГОНДУРАС

Берта Оліва з організації COFADEH сказала Amnesty:

«Я щиро вірю, що мене не було б серед живих сьогодні, якби не підтримка Amnesty International».

«…Ми отримали понад 5 тисяч карток солідарності з усього світу… В рамках кампанії ми змогли побачити міжнародну підтримку, таку важливу і необхідну для нас, щоб мати можливість продовжувати нашу щоденну ризиковану роботу, чим став для нас захист основних прав людини. Це відчувається через позитивну енергію, з якою ми тепер протидіємо різним ризиками … і продовжуємо нашу роботу, тому що ми впевнені, що захист прав людини є не злочином, а правом кожного».

2012: ХУСЕЙН АЛЬМЕРФЕДІ, США (ГУАНТАНАМО)

Хусейна Альмерфеді переводять із Гуантанамо!

Хусейна Альмерфеді та ще чотирьох в’язнів Гуантанамо переводять! Альмерфеді, громадянин Ємену, чия справа була частиною кампанії Марафону написання листів 2012 і була у роботі більше двох років, був переведений до Словаччини 20 листопада, разом із тунісцем, Хішамом Сліті. Троє інших: Салах Мухаммед аль Саббі (громадянин Ємену, саудівсько-аравійського походження), Абдель Галіб Хакім (Ємен) та Абдул Халід аль Баідані (Ємен) були переведені до Грузії.

 Адвокат Хусейна Альмерфеді надіслав Amnesty таке повідомлення:

«Щиро дякую всім представникам, членам та прихильникам Amnesty International за їхні зусилля для звільнення Хусейна. Мої розповіді про вашу діяльність завжди підтримували його і, я знаю, що він був дуже вдячний».

Новини на цю ж тему

Правоохоронні органи мають невідкладно і ефективно розслідувати численні напади на Марші за права жінок.  
09.03.2018
Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018
Вимагаємо негайно відпустити та припинити переслідування Еміра – Усеїна Куку та інших членів т.з “Ялтинської шістки”
20.02.2018
Стартувала найбільша правозахисна кампанія Марафон написання листів: Пліч-о-пліч з відважними.
20.11.2017
Україна: Влада повинна припинити переслідування антикорупційних активістів і громадських організацій
07.11.2017