Новини

Україна: Вбивство адвоката – удар по справедливості

Огидне вбивство адвоката Юрія Грабовського, чиє тіло з вогнепальними пораненнями було знайдене в центральній частині України, є страшним нагадуванням про небезпеку, з якою зіштовхуються  юристи та активісти, що кидають виклик владі, заявила Amnesty International.

"Викрадення і вбивство Юрія Грабовського потрібно розслідувати оперативно, ефективно і неупереджено, а винні притягнуті до відповідальності в ході справедливого судового розгляду "
Анна Нейстат, старший директор з досліджень Amnesty International.

Юрій Грабовський, який неодноразово зазнавав утисків і залякувань у зв’язку з його роботою в якості адвоката, був знайдений минулої ночі мертвим у покинутій місцині в Черкаській області, що в центральній частині України. Останній раз його бачили у своєму кабінеті в Києві увечері 6 березня із невідомим чоловіком, від якого він отримав документи, що мають відношення до резонансної справи, над якою Грабовський працював.  Відтоді його вважали зниклим безвісти.

“Вбивство адвоката у кримінальних справах є огидним злочином, і українська влада повинна негайно вжити всіх необхідних заходів задля виправлення цього серйозного порушення прав людини і засад справедливості,” сказала Анна Нейстат, старший директор з досліджень Amnesty International.

“Викрадення і вбивство Юрія Грабовського потрібно розслідувати оперативно, ефективно і неупереджено, а винні притягнуті до відповідальності в ході справедливого судового розгляду».
Юрій Грабовський скаржився на переслідування з боку влади у  зв’язку з його роллю в якості захисника громадянина Росії Олександра Александрова.

Олександр Александров був поранений і захоплений разом з іншим росіянином, Євгеном Єрофєєвим, українськими силами в травні 2015 року в Луганській області, на сході України, після бою між українськими і сепаратистськими силами. Українська влада звинувачує їх у тому, що вони проводили свою діяльність Україні в якості російських військовослужбовців. Самі росіяни спочатку цю інформацію нібито підтверджували, а вже потім заперечували.  Вони звинувачуються в незаконному перетині кордону, незаконному зберіганні зброї і причетності до терористичної діяльності.
Оксана Соколовська, адвокат Євгена Єрофєєва, також скаржилась на неодноразові випадки переслідувань та погроз у зв’язку з її роботою над справою.

Amnesty International закликає владу негайно надати Оксані Соколовській ефективний захист, і забезпечити можливість спокійно виконувати свою законну роботу в якості адвоката.
Всі адвокати повинні мати можливість виконувати свої професійні обов’язки без залякування, перешкод, або невиправданого втручання в їхню роботу,” сказала Анна Нейстат.

Влада порушила кримінальну справу за фактом зникнення Юрія Грабовського, представники органів влади повідомили, що було заарештовано двох підозрюваних, які, на їхню думку, були залучені до викрадення та вбивства адвоката.

Новини на цю ж тему

Росія: співробітник Amnesty International був викрадений і підданий знущанням в Інгушетії
17.10.2018
Відмова надати статус біженця російському інтерсекс активісту порушує право на особисту безпеку
20.07.2018
Заява про неконституційність процедури обрання Омбудсмана
12.04.2018
Правоохоронні органи мають невідкладно і ефективно розслідувати численні напади на Марші за права жінок.  
09.03.2018
Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018