Новини

У Сєвєродонецьку розглянуть апеляцію у справі проти виправданого чиновника- “сепаратиста”

Олександр Бабенко (с.) ndar.loga.gov.ua

У п’ятницю, 18 вересня, апеляційний суд в Сєвєродонецьку розгляне скаргу прокурора на рішення Новойдарського суду виправдати чиновника, звинуваченого в закликах до проведення референдуму щодо незалежності Луганської області. У ході судового процесу обвинуваченого двічі викрадали бійці батальйону «Айдар», а також повідомлялося про тиск на суд з боку керівництва області. Представники Amnesty International будуть присутні на суді в якості спостерігачів.

"Заклик до участі в «референдумі» не рівнозначний заклику до насильства або участі в насильстві. Право на свободу вираження думок - одне з фундаментальних прав, гарантованих міжнародним правом "
Красимір Янков, дослідник Amnesty по Україні

“Нас турбує зростаюча кількість справ, в рамках яких люди притягуються до кримінальної відповідальності у зв’язку з їх думками та висловлюваннями, не пов’язаними з насильством. Кожен має право на власну думку щодо політичного устрою та незалежності території, на якій живе, і повинен мати можливість вільно висловлюватися на ці теми. Заклик до участі в «референдумі» не рівнозначний заклику до насильства або участі в насильстві. Право на свободу вираження думок – одне з фундаментальних прав, гарантованих міжнародним правом”, – сказав Красимір Янков, дослідник Amnesty International по Україні.

Голова райради смт. Новоайдар Луганської області Олександр Бабенко був звинувачений через зміст його публічного виступу на День Перемоги в 2014 році. Бабенко заявив, що в ході виступу він привітав ветеранів зі святом, проте йому висунули звинувачення в закликах до порушення територіальної цілісності і конституційного устрою України в жовтні 2014 року.

Окрім забезпечення права на свободу вираження у цій справі, у правозахисників викликає стурбованість відповідність процесу стандартам справедливого судочинства.

Новойдарській районний суд визнав чиновника невинним розглянувши, серед іншого, заяви свідків, які не змогли підтвердити, що він закликав людей брати участь у референдумі за проголошення «Луганській народної республіки». Незважаючи на це, прокуратура подала апеляційну скаргу, посилаючись, серед іншого, на показання свідка, який не був присутній особисто на виступі Бабенка.

Незабаром після подання апеляційної скарги прокурором в липні 2015 року Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука жорстко розкритикував виправдувальне судове рішення, також заявивши на своїй сторінці в Facebook, що «Ця сволота на волі лише тому, що їм не зайнявся я !!!”.

“Випади на адресу суду представником виконавчої влади неприпустимі. Це виглядає як тиск на суд і, відповідно, порушення базових вимог справедливого судочинства. З цієї причини ми і вирушили спостерігати за процесом”, – сказав Красимір Янков.

Бабенка також двічі викрадали озброєні представники добровольчого батальйону «Айдар» у зв’язку із звинуваченнями на його адресу – спершу перед пред’явленням офіційних звинувачень, а потім після зміни запобіжного заходу з утримання під вартою на домашній арешт. Розслідування цих викрадень було ініційовано правоохоронними органами, але на сьогоднішній день не привело до істотних результатів.

Новини на цю ж тему

Спільний лист: влада повинна вжити заходів для боротьби зі зростанням насильства з боку груп, що поширюють ненависть та дискримінацію
15.06.2018
Правоохоронні органи мають невідкладно і ефективно розслідувати численні напади на Марші за права жінок.  
09.03.2018
Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018
Вимагаємо негайно відпустити та припинити переслідування Еміра – Усеїна Куку та інших членів т.з “Ялтинської шістки”
20.02.2018
Василь Муравицький: триває несправедливий судовий процес щодо журналіста
20.12.2017