Новини

Річниця конфлікту: Мільйони приречені на життя в страху та знаходяться під ризиком насильства в Донбасі

Бійці українського батальйону "Донбас" беруть участь в військових вченнях неподалік Маріуполя, 1 квітня 2015, ANATOLII STEPANOV/AFP/Getty Images

Незважаючи на крихке перемир’я, мільйони людей у ​​східній Україні продовжують жити в постійному страху. Систематична відсутність розслідування воєнних злочинів, скоєних усіма сторонами конфлікту в східній Україні, створює ризик подальшого насильства та вкорінення безкарності. Про це заявила Amnesty International у річницю початку бойових дій в Донбасі.

"Останні дванадцять місяців принесли жах в раніше мирну Україну. Напади невибіркового характеру, викрадення, катування та позасудові страти займають чільні місця в списку порушень "
Денис Кривошеєв, заступник директора по Європі

“Конфлікт в Україні повернув жахи війни в Європу. Незважаючи на припинення вогню, узгоджене раніше цього року, люди у всьому Донбасі залишилися на милість воюючих сторін. Темпи конфлікту, можливо, сповільнилися, але порушення не припинилися”, –сказав Денис Кривошеєв, заступник директора програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії.

“Останні дванадцять місяців принесли жах в раніше мирну Україну. Напади невибіркового характеру, викрадення, катування та позасудові страти займають чільні місця в списку порушень”

“Україна повинна ретроспективно прийняти юрисдикцію Міжнародного кримінального суду та ратифікувати Римський статут з тим, щоб уможливити розгляд злочинів згідно з міжнародним правом, скоєних під час конфлікту. Усі воєнні злочини, скоєні на території Донбасу, необхідно терміново і неупереджено розслідувати, а винних притягнути до відповідальності. Міжнародне співтовариство має посилити тиск, щоб забезпечити, що це відбувається і що всі сторони конфлікту в повній мірі співпрацюють з оперативним, ефективним і незалежним розслідуванням та судовим обвинуваченням”.

Новини на цю ж тему

Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018
Чотирнадцятирічний підліток став жертвою «війни з наркотиками» на Філіппінах
08.09.2017
Сирія: Тисячі людей опинилися під перехресним вогнем Ісламської держави та військ коаліції
25.08.2017
Близько мільйона біженців з Південного Судану в Уганді покинуті напризволяще
22.08.2017
Ворог для всіх: історія людини, яку катували по обидві сторони фронту
26.06.2017