Новини

Переслідування кримських татар за одиночні пікети в Криму демонструє тотальне неприйняття інакомислення на півострові

Де-факто влада Криму повинна негайно звільнити затриманих у понеділок в Сімферополі кримськотатарських активістів, відмовитися від затримань за «адміністративні правопорушення» і припинити переслідування інакомислення на півострові, заявляє Amnesty International.

«Затримання та арешт Сервера Караметова саме по собі є брутальним порушенням прав на свободу слова і зібрань. Але затримавши активістів, що вийшли на його підтримку, де-факто влада Кримського півострова перевершила сама себе, продемонструвавши патологічну нетерпимість до будь-якого інакомислення. Ми вимагаємо негайно звільнити всіх затриманих сьогодні кримськотатарських активістів і припинити будь-яке незаконне переслідування кримчан»

– заявив заступник директора Amnesty International по Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв.

Щонайменше четверо людей були затримані в понеділок під час одиночних пікетів на підтримку Сервера Караметова, якого арештували 10 серпня на десять діб. Всі пікетники – це літні люди, які вийшли до будівель парламенту, Ради міністрів, МВС та Верховного суду Криму з плакатами того ж змісту, за який 8 серпня затримали 76-річного Караметова: «Путін, наші діти – не терористи і не екстремісти!»

За повідомленнями спостерігачів, щодо затриманих були складені протоколи про порушення встановленого порядку проведення масових акцій згідно россіского законодавства.

 

Новини на цю ж тему

Розгоном акції в Сімферополі де-факто влада продемонструвала неповагу до пам’яті жертв депортації кримських татар
18.05.2018
Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018
Вимагаємо негайно відпустити та припинити переслідування Еміра – Усеїна Куку та інших членів т.з “Ялтинської шістки”
20.02.2018
День семидесяти судів: У Криму пройшла нова хвиля переслідувань кримськотатарських активістів.
19.12.2017
Лідери кримських татар Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз повинні мати право повернутися на батьківщину
28.10.2017