Новини

На шляху до євроінтеграції ЛГБТ в Україні мають бути захищені від вбивств, нападів, та дискримінації

Активісти Amnesty International на марші ЛГБТ у 2013 році, Київ

Зростаюча кількість повідомлень про вбивства ЛГБТ осіб на ґрунті ненависті, дискримінація зі сторони посадових осіб та перепони у проведенні публічних заходів вказують на негайну необхідність влади України забезпечити захист ЛГБТ людей законодавчо та на практиці, заявили правозахисні організації на прес-конференції у Києві, підбиваючи підсумки 2014 року щодо становища лесбійок, геїв, бісексуальних і трансґендерних людей в Україні.

Директор представництва Amnesty International в Україні Тетяна Мазур заявила на прес-конференції:

 «Шокуючі злочини на ґрунті ненависті, нездатність забезпечити реалізацію фундаментального права на свободу мирних зібрань, агресивна та дискримінаційна риторика зі сторони посадових осіб — це лише частина того, з чим стикаються люди в Україні тільки через свою сексуальну орієнтацію»

«Окрім війни на сході, Україна переживає й війну цінностей. У реалізації своїх європейських прагнень, влада має забезпечити захист від дискримінації, право на особисту недоторканість, а також право на свободу мирних зібрань для людей, які належать до ЛГБТ-спільноти. Права лесбійок, геїв, бісексуалів, трансґендерних та інтерсексуальних людей такі самі, як і права інших людей, і влада має зобов’язання їх захищати за міжнародними та регіональними угодами, як на рівні законодавства, так і на практиці».

У звіті «Від розпачу до надії» про становище ЛГБТ в Україні, опублікованому неурядовою організацією «Наш Світ», наведено відомості про те, що протягом 2014 року скоєно принаймні 11 нападів на гей-клуби в Києві, Донецьку, Одесі. Вже на початку 2015 року відбулася низка вбивств гомосексуалів (зокрема, з метою пограбування) в Києві, Харкові, Луганську.

4 липня 2014 року, на зустрічі з Оргкомітетом «КиївПрайд2014» міліція заявила про неможливість забезпечити безпеку демонстрантів з боку чисельної групи ультраправих контр-демонстрантів, які можуть з’явитися на захід озброєними. Мер Києва Віталій Кличко тоді закликав організаторів скасувати захід, додавши,  що зараз в Україні не час для таких «розважальних заходів».

Україна не повинна підривати фундаментальні права людини і Amnesty International закликає українську владу і київську міліцію в обов’язковому порядку забезпечити охорону Маршу та захист всіх бажаючих взяти участь у 2015 році.

Новини на цю ж тему

Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018
Криза прав людини під час антиурядових протестів у Венесуелі
21.08.2017
Блог: відверто про іслам та трансгендерність
19.06.2017
Заява: Національна поліція повинна невідкладно та ефективно розслідувати напади на ЛГБТКІ активістів(ок), що відбулись під час акцій як у Харкові, так і в інших містах
18.05.2017
Я – бісексуалка, і ваші коментарі щодо моєї сексуальності неприйнятні
18.05.2017