Новини

Марафон написання листів: розпочався збір підписів під петицією з вимогою розслідувати напад на Катерину Гандзюк

Сьогодні старувала міжнародна правозахисна кампанія Amnesty International Марафон написання листів, героїнями якої є жінки-правозахисниці та активістки з 7 країн.

“Однією з основних справ цьогорічного Марафону є вбивство Катерини Гандзюк. Ми маємо добитись належного розслідування, після якого не лише виконавці понесуть відповідальність, але і замовники. Безкарність в Україні залишається системною проблемою, ми не можемо допустити, щоб і зараз злочинцям все зійшло з рук”, – зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

“Саме тому, ми збираємо підписи під петицією з вимогою розслідувати вбивство активістки. Ми маємо показати владі, що нас багато і що ми не дозволимо “злити” це розслідування”, – додала Покальчук.

Збір підписів розпочинається сьогодні та триватиме до 16 грудня. Після цього всі підписи з петиціями роздрукують та передадуть відповідним органам влади.

Підписати петицію можна тут: marathon.xenodocuments.org.ua/gandzuk  

Крім Катерини Гандзюк, цьогоріч героїнями Марафону є: громадська активістка з Бразилії Маріелі Франку, чиє вбивство влада відмовляється розслідувати; українська ЛГБТКІ активістка Віталіна Коваль, яка зазнала нападів з боку радикальних угруповань; Гульзар Дуйшенова, яка бореться за права людей з інвалідністю в Киргизстані; учасниця руху за соціальну справедливість у Марокко Навал Бенайсса; борчиня проти смертної кари в Ірані Атена Даемі; Геральдін Чакон з Венесуели, яку переслідують за активізм та жінки корінного народу Сенгвер, які боряться проти насильного виселення своїх родин з земель їх предків.

Також всі охочі можуть провести подію в рамках Марафону у своєму місті. Для цього необхідно ознайомитися з алгоритмом дій на сторінці marathon.xenodocuments.org.ua/freefaq, зареєструватися та починати діяти, дотримуючись алгоритму.

Марафон написання листів – це глобальна та щорічна кампанія, що проводиться напередодні Дня прав людини (10 грудня) та проходить у понад 200 країнах світу. Щороку за допомогою Марафону звільняють несправедливо засуджених, змінюють репресивні закони та допомагають жертвам порушень прав людини не здаватись.

Щороку в грудні протягом декількох тижнів сотні тисяч людей у всьому світі пишуть листи урядам з вимогами вжити заходи щодо окремих осіб, чиї права були порушені. Це дійсно глобальна кампанія, що об’єднує небайдужих людей з усього світу. Загалом, Марафон будується довкола написання традиційних листів, але не лише. Це можуть бути також твіти, пости в фейсбук, фото, листівки, флешмоби тощо.