Новини

«Хай Бог благословить тих, хто бореться за справедливість» – лист до активістів від доктора Тун Аунга

Раніше цього року в’язень сумління, доктор Тун Аунг, був звільнений після того, як провів 2,5 роки у в’язниці у М’янмарі. Він нещодавно надіслав цього зворушливого листа прихильникам Amnesty International:

"Нехай Бог благословить усіх, хто працює задля полегшення страждань пригноблених, а також тих, хто бореться за справедливість у цьому світі. "
Доктор Тун Аунг

Вітання усім членам Amnesty International, включно із активістами та прихильниками! Я приголомшений тією підтримкою та акціями, які Amnesty провели аби запевнити моє звільнення. Я також дуже вдячний Amnesty International за постійну підтримку та допомогу.

Десятиліттями я слідкував за роботою Amnesty: вперше я дізнався про організацію, коли вона боролась за звільнення в’язнів сумління на Кубі. В ті часи це було майже неможливо здійснити такий подвиг.

Коли мене свавільно заарештували та засудили, Amnesty була першою організацією, про яку я подумав і я сподівався, що вона якимось чином посприяє моєму звільненню. Коли я вперше зустрів спеціального доповідача ООН по ситуації у правах людини у М’янмарі, пана Томаса Охея Кінтана, я сказав йому про Amnesty International.

Пізніше, у центральних в’язницях Сітуе та Інсейну, мені почали приходити листи від активістів. Це був перший промінь світла в той темний період мого життя. Я дійсно вірив, що Amnesty зробить усе можливе задля мого звільнення. Лише після самого звільнення я дізнався про масштаб роботи організації над ним і був вражений.

Поза уявою

Я відчував себе особливим під час Марафону написання листів у 2013-2014 роках. Я просто не міг уявити собі усі ці дії. Масштаб кампанії та сотні особистих листів, які надсилали мені та моїй родині, розчулили мене.

Тим людям, які проявили таку неймовірну турботу та підтримку мені та моїй сім’ї, я завдячую всім. Я підтримую ваші постійні спроби звільняти інших в’язнів сумління та несправедливо засуджених осіб в усьому світі.

Нехай Бог благословить усіх, хто працює задля полегшення страждань пригноблених, також тих, хто бореться за справедливість у цьому світі.

Мирний активіст доктор Тун Аунг був ув’язнений у 2012 році після спроби заспокоїти натовп під час повстання в західному М’янмарі. Його засудили на 17 років за різними сфабрикованими звинуваченнями, але звільнили в січні 2015.

Але на цьому історія не закінчується. Влада М’янмару продовжує ув’язнювати мирних захисників прав людини, журналістів, активістів та фермерів за те, що вони мирно використовують свої права. Ми все ще закликаємо до звільнення десятків в’язнів сумління у М’янмарі, включно із Єдністю П’ятірки.

Новини на цю ж тему

Кримськотатарському громадському діячу Ільмі Умерову присудили два роки колонії за критику російської окупації
28.09.2017
В Узбекистані після 11 років ув’язнення звільнили Еркіна Мусаєва
23.08.2017
Річний звіт Amnesty International в Україні за 2015 рік
02.09.2016
Марафон написання листів 2015: мільйони подяк
19.03.2016
50 успіхів: як мільйони прихильників Amnesty змінили світ у 2015 році
30.12.2015