Заходи

Відкриття вуличної фотовиставки Еміне Зіятдінової “За кордон”

“За кордон” — спільний проект Amnesty International в Україні та незалежних кураторок Лізавети Герман і Марії Ланько, організований з підтримкою МЗС України. Виставка спрямована на привернення суспільної уваги до випадків насильницьких зникнень та політичних переслідувань кримськотатарських активістів на окупованому Росією півострові.

"В Криму відбуваються серйозні та систематичні порушення прав людини. Зараз наше завдання привертати увагу міжнародної спільноти та громадян України до ситуації на півострові. Ми маємо показати, що порушення прав людини не залишаться безкарними "
Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні

Відкриття відбудеться 16.12 о 19.00 на подвір’ї МЗС України (Михайлівська пл.1) за участі Міністра закордонних справ Павла Клімкіна, директорки Amnesty International в Україні Оксани Покальчук, представників кримськотатарської спільноти та громадянського суспільства.

Вулична експозиція у дворі будівлі МЗС на Михайлівській площі складається з двох частин — фотографій Еміне Зіятдінової та документів, що стосуються зникнення Ервіна Ібрагімова. Жодна з частин не має ілюстративної функції щодо іншої, однак у паралельному зіставленні вони утворюють третю історію — про невидимість суспільно-політичних утисків, яких зазнають сьогодні в Криму громадяни України.

«Порушення прав людини в Криму та звільнення в’язнів Кремля постійно перебувають у фокусі уваги МЗС. Фотовиставка Еміне Зіятдінової – це черговий крок публічної дипломатії, яким ми привертаємо увагу до репресивної політики Росії. Дуже радий, що, на відміну від попередніх виставок, цей проект реалізовується у відкритому просторі, тож його зможуть побачити не лише гості Міністерства, а й всі бажаючі. Запрошую всіх завітати та ознайомитися з експозицією», зазначив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

“В Криму відбуваються серйозні та систематичні порушення прав людини. Зараз наше завдання привертати увагу міжнародної спільноти та громадян України до ситуації на півострові. Ми маємо показати, що порушення прав людини не залишаться безкарними.

 Майже 7 місяців батьки Ервіна Ібрагімова не знають, де їхній син та що з ним. Він зник 24 травня біля свого будинку у Бахчисараї. Записи з камери спостереження показують групу чоловіків, які змусили його сісти у машину і вивезли у невідомому напрямку. Це лише одна історія з багатьох подібних. Ми маємо показати, що знаємо, що відбувається на окупованому півострові, і не відступимо допоки в Криму не припиняться порушення прав людини”, – зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні.

Під час відкриття всі охочі зможуть підписати петицію до де-факто влади Криму з вимогою розслідувати насильницьке зникнення активіста та написати листа підтримки батькам Ервіна Ібрагімова. Залишити свій підпис можна також онлайн: http://cases.xenodocuments.org.ua/sprava/w4r2016-ukraine

Застереження:

Фотовиставка є результатом спільної діяльності Amnesty International в Україні, кураторок та фотографки. Amnesty International в Україні несе відповідальність за зміст експозиції.

Додаткова інформація

Ервін Ібрагімов – Кримськотатарський активіст, він зник 24 травня біля свого будинку у Бахчисараї, місті у центральному Криму. Записи з камери спостереження показують групу чоловіків, які змусили його сісти в машину і вивезли у невідомому напрямку. Відтоді ніхто не бачив Ервіна, можливо, йому загрожує небезпека. Amnesty International в Україні проводить числення акції, метою яких є домогтись від де-факто влади Криму розслідувати зникнення Ервіна Ібрагімова та багатьох інших.

Еміне Зіятдінова – українська документальна фотографка, журналістка і соціологиня кримськотатарського походження. Народилася в Узбекистані, куди її родина була депортована з Криму в 1944 році cталінським режимом. Еміне закінчила магістерську програму з соціології в Львівському національному університеті імені Івана Франка та з фотожурналістики в університеті Огайо (Fulbright Student Program 2010-2013, School of Visual Communication, Ohio University, Athens, OH). Під час академічного обміну за Програмою імені Фулбрайта проходила стажування в Magnum Foundation Emergency Fund Fellowship та працювала над документальним фотопроектом про життя російськомовної спільноти в Нью-Йорку на Брайтон-Біч. Її роботи публікувалися в the New York Times, CNN Photo Blog, Daily Mail, .tyzden and National Geographic Ukraine та інших виданнях. Головною темою документальних фотопроектів Еміне є імміграція та етнічні меншини.

Кураторський колектив Марії Ланько та Лізавети Герман працює на перетині виставкової, дослідницької та (само)освітньої практик, самостійно та в ситуативному партнерстві з художникам, іншими кураторами та інституціями різного профілю та масштабу. Кураторська робота колективу ґрунтується на послідовному дослідженні сучасного мистецтва України та його недавньої історії у тісному зв’язку з соціально-політичною дійсністю та інституційним розвитком. Одним із основних інструментів дослідження кураторок є проект «Відкритий архів» – онлайн-платформа openarchive.com.ua

Amnesty International – всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах. http://xenodocuments.org.ua

Фото: Еміне Зіятдінова, 2016

Новини на цю ж тему

Розгоном акції в Сімферополі де-факто влада продемонструвала неповагу до пам’яті жертв депортації кримських татар
18.05.2018
Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018
Вимагаємо негайно відпустити та припинити переслідування Еміра – Усеїна Куку та інших членів т.з “Ялтинської шістки”
20.02.2018
День семидесяти судів: У Криму пройшла нова хвиля переслідувань кримськотатарських активістів.
19.12.2017
Лідери кримських татар Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз повинні мати право повернутися на батьківщину
28.10.2017