Новини

БЛОГ: Звільнені! 13 осіб звільнено з-під таємного тримання під вартою в Україні

Колишні в’язні з місць таємного утримання під вартою в Харкові, Україна, були звільнені завдяки тиску з боку Amnesty та її прихильників.

"Дякую [Amnesty International] за роботу, яку ви робите. Я не вірив, що зможу домогтися справедливості в цій країні. Я думав, що ніколи не вийду на свободу, і що одного дня вони просто виведуть мене та застрелять. Так добре знову бачити свою родину "
Дмитро Корольов

Звільненню Дмитра (зображений вище зі своєю матір’ю Іриною Корольовою) та 12 інших осіб передував узгоджений тиск з боку Amnesty International та Human Rights Watch.

В липні, коли ми публікували спільну доповідь «Тебе не існує: свавільні затримання, насильницькі зникнення та тортури на сході України», наші команди прилетіли до Києва, щоб зустрітися з Головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом.

Ім’я Дмитра було серед 16 імен в списку, який був переданий Матіосу. Дмитро отримав довгоочікувану свободу через чотири дні, коли його вивели з будівлі Служби безпеки в Харкові та лишили на узбіччі дороги, попереджаючи нікому не розповідати про те, що з ним сталося.

Він має намір домогтися правосуддя та кинути виклик практиці, що, як він знає, досі має місце. Amnesty International та Human Rights Watch вважають, що принаймні ще п’ятеро людей таємно утримуються під вартою в Харкові.

Таємне тримання під вартою в Україні

Від початку конфлікту на сході України в квітні 2014 року сотні цивільних осіб таємно утримувалися під вартою. Багатьох катують та примушують до «зізнань». Багатьох досі тримають під вартою без жодного доступу до зовнішнього світу.

Обидві сторони, як українська влада, так і проросійські сепаратисти, беруть людей у полон, часто через те, що підозрюють їх у співпраці або симпатіях до протилежної сторони.

Людей можуть утримувати протягом тижнів або місяців перш ніж звільнити або здійснити «обмін полоненими». В багатьох випадках єдиною причиною для утримання полонених може бути можливість використати їх в якості «розмінної монети».

Amnesty, як і раніше, закликає всі сторони:

• Припинити таємні тримання під вартою;
• Припинити катування та інші форми жорстокого поводження по відношенню до затриманих;
• Забезпечити розслідування всіх заяв щодо катувань та притягнення до відповідальності всіх винних.

Новини на цю ж тему

Суд поновив розслідування справи щодо незаконного утримання людей у Харківському управлінні СБУ
13.04.2018
Україна: Колишні в’язні таємних тюрем СБУ вимагають справедливості
19.03.2018
Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018
Десятки тисяч насильницьких зникнень у всьому світі не мають лишатися безкарними
30.08.2017
Близько мільйона біженців з Південного Судану в Уганді покинуті напризволяще
22.08.2017