Новини

Блог: «Чи ми в дійсності іноземні агенти?»

У своєму блозі Валентина Череватенко, керівник організації “Жінки Дону”, розказує про тавро “іноземного агента”, яке російська влада намагається накласти на її організацію.

 

На початку цього року наша організація Спілка «Жінки Дону», названа на честь могутньої річки Дон, що тече поблизу нашого міста Новочеркаська у Ростовській області на півдні Росії, відсвяткувала 20-ту річницю.

Протягом 20-ти років ми ненасильницькими засобами скеровували свою діяльність на сприяння розвитку прав людини та миру. У березні цього року ми пережили неабияке потрясіння після того, як низка державних служб — прокуратура, податкова, міліція, служба безпеки, пожежна та фінансові аудитори – вирішили навідатися до нашого офісу.  Вони показово взялися за перевірку нашої діяльності у зв’язку з введенням «закону про іноземних агентів».

Ми ніколи не засекречували своєї діяльності — ми допомагали тисячам людей, які можуть це засвідчити.

У нашій організації працюють юристи, правозахисники та психологи, які консультують людей з стосовно різних питань, що виникають  у повсякденному житті — у сім’ї, на роботі, стосовно питань житлового та пенсійного забезпечення. За допомогою до нас звернулося понад 12 000 осіб.

У наших проектах взяли участь більш ніж 7 000 осіб — військові та цивільне населення, вчителі та студенти, члени парламенту та місцевих органів влади, журналісти та міліція з усієї Росії. За останні два десятиліття ми розглядали випадки насильства проти жінок, дискримінації за статевою ознакою, питання мирного співробітництва між різними націями, співпраці з правоохоронними органами та захисту прав  людини.

З часом ми розширили масштаби своєї діяльності і зараз ми — одна з найбільших та найвпливовіших неурядових організацій у Ростовській області. Спілка «Жінки Дону» налічує вісім підрозділів та понад 60 активістів, що діють в різних містах регіону.

Ми надаємо матеріальну та психологічну підтримку людям, що залишилися без житла та засобів до існування внаслідок повені в місті Кримськ, яке повністю затопило водою в липні минулого року. Одразу після повені, завдяки допомозі 250 волонтерів, ми відправили туди вантажівки з одягом, питною водою, засобами гігієни та їжею. Ми організували семінар для вчителів міста, проінструктувавши їх, як працювати та надавати консультації постраждалим від стихійного лиха.

Починаючи з минулого грудня, ми працюємо над проектом, метою якого є заохочення до діалогу та толерантності між різними верствами суспільства. У ході цього діалогу ми прагнемо почути різні думки стосовно найважливіших питань щоденного життя, та бажаємо, аби це було здійснено у цивілізований, толерантний спосіб. Наша мета — навчити людей поважати різні точки зору.

Тож чи справді ми є іноземними агентами? Для кого ми працюємо, якщо не для наших людей? Як можна розглядати нашу діяльність у якості «політичної»?

Російське законодавство не дає чіткої відповіді на питання, що являє собою «політична діяльність». Це надає владі необмежену свободу дій в безпідставному переслідуванні неурядових організацій!

Після березневих візитів до нашої організації протягом останніх восьми місяців ми витрачаємо купу часу, намагаючись довести, що єдиною нашою метою є допомога пересічним громадянам у їхньому повсякденному житті — хіба ж це є політичною амбіцією? Можливо, саме це якраз і має бути прагненням усіх політиків.

Спілці «Жінки Дону» немає чого соромитися, у нас немає підстав відчувати себе винними. Ми пишаємося тією роботою, що ми проводимо. Саме тому на зборах нашої організації ми вирішили, що ніяк не можемо і не повинні вішати на себе ярлик «іноземні агенти».

Суди наклали на нас усі можливі адміністративні штрафи. У той же час, зараз, нас притягують до суду за відмову реєструватися у якості «іноземних агентів».

Я не знаю, що з цього вийде. Я не знаю, що станеться зі мною, адже моя робота — це моє життя.

Я знаю  лише те, що люди, яким ми допомогли, щодня телефонують нам і висловлюють свою підтримку.

Закриття нашої організації вплине на життя багатьох. Буде справді жахливо, якщо влада намагатиметься змусити нас припинити свою діяльність, роблячи наше життя нестерпним.

Валентина Череватенко – керівник російської неурядової організації, яку притягують до суду відповідно до так званого «закону про іноземних агентів». Закон, прийнятий російською владою наприкінці  минулого року, вимагає від будь-якої НУО, що фінансується з-за кордону, та займається тим, що в широкому розумінні розглядається як «політична діяльність», реєструватися в якості «організації, що виконує функції іноземного агента»..

Новини на цю ж тему

Росія: співробітник Amnesty International був викрадений і підданий знущанням в Інгушетії
17.10.2018
Відмова надати статус біженця російському інтерсекс активісту порушує право на особисту безпеку
20.07.2018
Вимагаємо негайно відпустити та припинити переслідування Еміра – Усеїна Куку та інших членів т.з “Ялтинської шістки”
20.02.2018
Росія: Активістку оштрафували за репост статей про ЛГБТКІ у Facebook
27.10.2017
Зловживання Росії правом вето в РБ ООН стало еквівалентом зеленого світла для воєнних злочинів.
25.10.2017