Новини

Більше половини українців вважають, що генеральна прокуратура неефективно розслідує жорстоке поводження з боку правоохоронців

Саме питанням катувань та безкарності правоохоронців була присвячена прес-конференція, що відбулась 19.11.2015 за участі директора Amnesty International в Україні Тетяни Мазур, провідного експерта Харківського інституту соціальних досліджень Андрія Черноусова та Олега Мартиненка, керівника аналітичного напряму УГСПЛ.

"Згідно з даними соціологічного опитування, проведеного на замовлення Amnesty International в Україні, кожен третій українець боїться катувань у випадку затримання правоохоронцями. Це вказує на неспроможність влади захистити права своїх громадян і виконати вимоги міжнародного та національного законодавства "
Тетяна Мазур, директор Amnesty International в Україні.

Відсутність ефективного розслідування катувань та суворої відповідальності за їх вчинення призводить до того, що ця проблема лишається актуальною в українському суспільстві. Більше того, стати жертвою тортур боїться кожен третій українець.

 “Згідно з даними соціологічного опитування, проведеного на замовлення Amnesty International в Україні, кожен третій українець боїться катувань у випадку затримання правоохоронцями. Це вказує на неспроможність влади захистити права своїх громадян і виконати вимоги міжнародного та національного законодавства”, — заявила Тетяна Мазур, директор Amnesty International в Україні.

Так, відповідно до статистики, наведеної у Звіті Української Гельсінської спілки з прав людини, у поточному році розпочато 1025 досудових розслідувань за фактами тортур та інших дій, пов’язаних з жорстоким поводженням з особою з боку працівників правоохоронних органів. З них лише 15 кримінальних проваджень кваліфікувалися як катування.

Тетяна Мазур переконана, що Генеральна прокуратура продемонструвала свою неефективність в очах українців, яким остогидла корупція та кругова порука в слідчих органах. “Саме тому Amnesty International вітає прийняття парламентом закону “Про Державне бюро розслідувань”. Творці Державного бюро розслідувань повинні прислухатись до своїх громадян і створити справді ефективний та незалежний орган з розслідування свавілля правоохоронців”, зазначає вона.

Під час обговорення було представлено статистку Amnesty International в Україні стосовно ставлення українців до катувань та безкарності правоохоронців.

Детальніше з дослідженням можна ознайомитись тут

 

 

Новини на цю ж тему

Близько мільйона біженців з Південного Судану в Уганді покинуті напризволяще
22.08.2017
Ворог для всіх: історія людини, яку катували по обидві сторони фронту
26.06.2017
Ільдар Дадін: «Вранці і на вечірній перевірці фельдшери чують крики побитих»
01.03.2017
Українська влада має забезпечити справедливість у справі Олександра Рафальського
23.11.2016
БЛОГ: Звільнені! 13 осіб звільнено з-під таємного тримання під вартою в Україні
05.09.2016