Новини

Amnesty International закликає поважати право на мирні демонстрації, що розпочалися після рішення у справі про вбивство в Фeргюсоні

Співробітники правоохоронних органів штату Міссурі (США) не повинні перевищувати силу щодо демонстрантів, які вийшли на вулиці після того, як суд присяжних постановив не притягати до відповідальності поліцейського, обвинуваченого у вбивстві підлітка Майкла Брауна, заявила Amnesty International.

“Не можна допустити повторення свавілля, вчиненого поліцією під час серпневих протестів. Право на мирні демонстрації – це одне з тих прав людини, яке треба ревно захищати. Поліцейські  мають зобов’язання поважати це право і заохочувати його реалізацію, а не перешкоджати цьому”, – сказав Стівен У. Хокінс, виконавчий директор Amnesty International США.

“Людей слід запевнити, що будуть вжиті запобіжні заходи щодо застосування непотрібної і надмірної силии. У найближчі дні дії правоохоронних органів стануть критичним аргументом, здатним переконати населення в тому, що з подій витягнуті уроки. За цим стежитиме не тільки Amnesty International, а й увесь світ”, – додав Стівен Хокінс.

Раніше в поточному році в США спалахнули протести після того, як там застрелили підлітка. При цьому поліція придушувала переважно мирні демонстрації жорсткими і репресивними методами.

У доповіді Amnesty International «На вулицях Америки: порушення прав людини в Фергюсоні» розповідається про спостереження організації на місцях, в тому числі наводиться аналіз методів роботи правоохоронців, таких як припинення мирних зібрань.

Крім того, в доповіді викладені занепокоєння організації щодо законодавства штату Міссурі, яке, очевидно, широко санкціонує застосування смертоносної сили. Amnesty International зазначає, що законодавство не відповідає міжнародним стандартам, оскільки виходить за рамки вимог, які дозволяють застосування смертоносної сили лише в тих випадках, коли це строго необхідно для захисту життя.

Amnesty International продовжить стежити за ходом протестів і за відповідними діями правоохоронних органів.

Новини на цю ж тему

Розгоном акції в Сімферополі де-факто влада продемонструвала неповагу до пам’яті жертв депортації кримських татар
18.05.2018
Ємен: вибухом бомби, виготовленої у США, були вбиті та скалічені діти
22.09.2017
Крим: де-факто влада повинна негайно звільнити кримськотатарського активіста Сервера Караметова
11.08.2017
Президент Трамп: Що буде з правами людини в США?
20.01.2017
Визнані винними до суду: переслідування мирних демонстрантів Макса Бокаєва і Талгата Аяна
10.11.2016