Новини

Сторони конфлікту повинні припинити обстріл цивільних осіб у Донецьку

Українські сили та сепаратисти повинні негайно припинити напади невибіркового характеру в житлових районах, заявила Amnesty International після того, як сьогодні щонайменше дев’ять мирних жителів були вбиті в результаті атаки на школу і автобус у Донецьку.

"Виконуючи військові операції в житловому районі, сепаратисти розділяють відповідальність за ці останні напади з українськими силами "
Джон Дальхузен, директор програми AI у Європі та Центральній Азії

“Українські війська повинні негайно припинити вогонь в житлових районах у Донецьку”, – заявив Джон Дальхузен, директор програми Amnesty International у  Європі та Центральній Азії.

“Українські сили та сепаратисти порушують міжнародне гуманітарне право, наражаючи на небезпеку цивільних осіб нападами невибіркового характеру, незважаючи на те, що атаки можуть бути спрямовані тільки проти комбатантів.”

“Ці атаки є незаконними, адже українські сили використовують зброю в населених районах, де прицільність не може бути достатньо точною для того, щоб розрізняти цивільні об’єкти і військові цілі.”

Сьогоднішні атаки призвели до найбільшої кількості втрат серед цивільного населення на добу з початку вересня, коли було проголошене припинення вогню між Києвом і про-російськими сепаратистами.

Чотири цивільні особи були вбиті в результаті нападу на школу, де на той час знаходились понад 50 дітей. Цього ж дня школи у всьому Донецьку розпочали навчальний рік після місячної затримки у зв’язку з збройним конфліктом.

Ще п’ять осіб було вбито у результаті атаки на мікроавтобус ракетним або мінометним обстрілом.

Шість осіб було вбито в неділю у тій частині Київського району, де пройшли сьогоднішні атаки.

Під час візиту до зони ураження Київського району в понеділок, представники Amnesty International побачили велику мобільну артилерійську установку, розміщену середині житловій вулиці, менш ніж в 10 метрах від будинків.

“Розміщуючи військові об’єкти в житлових районах, сепаратисти не застосували всіх можливих запобіжних заходів для захисту цивільних і наразили їх на небезпеку у порушення законів війни,” сказав Джон Дальхузен.

“Виконуючи військові операції в житловому районі, сепаратисти розділяють відповідальність за ці останні напади з українськими силами.”

Будівля місцевої ради і численні будинки, як повідомляється, також зазнали ударів сьогодні в Київському районі. Є побоювання, що інші цивільні особи можуть бути поранені або вбиті під час нападів, адже Київський район, який межує з донецьким аеропортом, налічує велику кількість домівок.

Обидві сторони конфлікту використовують установки Град, які сумнозвісні своєю неточністю і не повинні використовуватись в цивільних районах.

Обидві сторони несуть відповідальність за усталену практику невибіркових нападів на населені пункти, вбивства і поранення цивільних осіб та руйнування їх домівок.

За останні 10 днів Amnesty International виявила докази невибіркових нападів сепаратистами цивільних районів в Дебальцеве, на північному заході від Донецька, і Авдіївці, на північ від аеропорту Донецька.

“Використання зброї невибіркової дії в населених пунктах, такої як некеровані ракети і міномети, порушує міжнародне гуманітарне право і може прирівнюватись до воєнного злочину”, сказав Джон Дальхузен.

“Всі сторони конфлікту повинні застосувати всі можливі запобіжні заходи при виборі засобів і методів ведення війни, щоб уникнути випадкових втрат життя серед цивільного населення, поранення цивільних осіб і шкоди цивільним об’єктам.”

Новини на цю ж тему

День семидесяти судів: У Криму пройшла нова хвиля переслідувань кримськотатарських активістів.
19.12.2017
Басейн озера Чад: через поновлення діяльності «Боко Харам» різко зросла кількість смертей серед цивільного населення
05.09.2017
Сирія: Тисячі людей опинилися під перехресним вогнем Ісламської держави та військ коаліції
25.08.2017
Крим: Різке погіршення ситуації з правами людини на території, закритій від міжнародного спостереження
17.03.2017
Нові свідчення про жертви підкреслюють необхідність неупередженого розслідування турецьких авіаударів в горах Кандиль
12.08.2015