Новини

5 хоробрих шляхів боротьби за права ЛГБТІ у світі

У всьому світі люди потерпають від жорстоких нападів та погроз просто через те, хто вони є, чи з ким вони мають сексуальні та романтичні cтосунки. Проте є хоробрі активісти, які за будь-яких обставин продовжують захищати свої права. 

1. Акція спрямована на те, щоб покінчити із злочинами на ґрунті нетерпимості в Греції

Правова організація ЛГБТІ у Греції розповіла про те, що кількість насильницьких нападів, вчинених  на підґрунті сексуальної орієнтації чи гендерної ідентифікації, зросла вдвічі за останній рік. В серпні 2014 року у центрі Афін була жорстоко побита грецько-пакистанська гей-пара під час вчинення гомофобного та расистського нападу.

“Я думаю, вони зрозуміли, що ми пара, і саме через це та колір шкіри Забі напали на нас”, – говорить Костас (на фото зверху). “Останнє що я побачив – це як вони кинули Забі на тротуар. Моя голова та верхня частина тіла були в урні, яку вони перекинули. Декілька секунд після цього вони зламали мені ногу в трьох місцях.” На Забі було знову вчинено напад у травні 2015.

Саме в цей міжнародний день активісти в Греції та по всьому світу використовують хештег #KostasZabi, щоб підтримати пару в соціальних мережах та змусити уряд Греції покінчити із злочинами на ґрунті нетерпимості, а також виступити проти гомофобії та расизму. Грецькі активісти, включаючи Костаса та Забі, влаштують акцію ‘kiss-in’ перед парламентом, щоб привернути увагу до становища ЛГБТІ в країні.

2. Боротьба проти гомофобного насильства в Камеруні

У Камеруні сексуальні стосунки з особою тієї ж статі карається 5 роками ув’язнення та штрафом. ЛГБТІ-люди потерпають тут від насильства, поліцейських переслідувань та навіть частих затримань і арештів.

У 2013 Еріка Лембембе, директора Камерунської благодійної організації для допомоги хворим на СПІД,  було вбито через його роботу по захисту ЛГБТІ-людей. Уже пройшло два роки, а вбивці до сих пір не постали перед судом. Цього липня активісти відважаться повстати проти ворожого настрою в країні і організують дводенну акцію, щоб вшанувати його пам’ять.

У 2011 група чоловіків витягнула Стефана, 36-річного гея, з його власного будинку. Вони роздягнули його, побили та катували протягом декількох годин. Уже минуло 4 роки, а чоловіки, що напали на нього не постали перед правосуддям. Проте це не зупинило Стефана.

“Сьогодні я борюсь за те, щоб мої молодші брати чи друзі не потерпали від такого роду дискримінації”, – він розповів нам. “Я живий сьогодні і хочу стати прикладом, живим прикладом. Я буду продовжувати розповідати мою історію до тих пір, поки я в змозі це робити.” 

3. Захист прав ЛГБТІ в Таджикистані

По всій центральній Азії гомофобія та трансфобія знаходиться на підйомі. Поліція шантажує геїв, погрожуючи розповісти про них їхнім сім’ям та колегам, якщо останні не погодяться дати хабара. Над лесбійками вчиняють насильство в межах сім’ї та змушують одружуватися проти їх власної волі.

Одним з таких прикладів є Коміл, гей, котрого поліція викрала, катувала, била та принижувала. Врешті решт, він був змушений тікати з країни. “Ви можете собі уявити, що Вам усе життя доводиться приховувати той факт, що Ви гей, щоб залишитися живим?” – розповів він нам. “Я не політик. Я звичайна людина, котра хоче мати власну невеличку частинку щастя. Це все, більш нічого.”  З допомогою друзів він відбудовує своє життя та виступає за захист прав ЛГБТІ.

4. Святкування Європрайду в Латвії

Латвія буде першою пострадянською країною, котра буде приймати у себе Європрайд (європейський міжнародний захід на захист прав ЛГБТІ). Більш того, у 2015 Рига святкує уже десятиліття з моменту проведення першого Прайду: коли 70 активістів провели марш на захист своїх прав, незважаючи на погрози насильством та ворожість декількох тисяч протестуючих.

Організатори Європрайду сподіваються використати цю можливість, щоб привернути міжнародну увагу до становища прав ЛГБТІ. Вони також проведуть марш на знак солідарності з людьми таких країн як Росія, де влада не дає дозвіл на проведення Прайду і де на активістів, які організовують мирні заходи, часто нападають, і котрим майже не забезпечують захисту з боку поліції.

5. Кампанія із захисту прав трансгендерів у Норвегії

Джон Жанетт Ремо Солстад, 65-річна жінка-трансгендер з Норвегії, хоче законним чином змінити свою стать з ‘чоловіка’ на ‘жінку’. Але уряд повідомив їй, що вона не зможе цього зробити, якщо вона не пройде обов’язкового лікування, включаючи операцію по стерилізації. Також необхідно отримати відповідний діагноз від психіатра, адже трансгендери вважаються ‘душевнохворими’. Джон Жанетт відмовилась проходити усі ці процедури і розпочала разом з Amnesty кампанію по зміні закону.

У квітні 2015 експертна група, ініційована норвезьким урядом, дійшла висновку, що зазначена процедура є такою, що порушує права людини, тож є потреба у проведенні змін. 

Це те, про що я мріяла і на що я сподівалась”, – повідомила вона нам. “За це варто було боротися. Це забрало у нас багато часу, але коли ми побачили результат нашої роботи, ми були задоволені!” Норвезький уряд тепер має можливість, реалізувати рекомендації та змінити дискримінаційні закони.

Новини на цю ж тему

Правоохоронні органи мають невідкладно і ефективно розслідувати численні напади на Марші за права жінок.  
09.03.2018
Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018
Вимагаємо негайно відпустити та припинити переслідування Еміра – Усеїна Куку та інших членів т.з “Ялтинської шістки”
20.02.2018
Стартувала найбільша правозахисна кампанія Марафон написання листів: Пліч-о-пліч з відважними.
20.11.2017
Україна: Влада повинна припинити переслідування антикорупційних активістів і громадських організацій
07.11.2017