доповіді

Річна доповідь Amnesty International 2012

Надто репресивні держави, включаючи Китай, кинули всю міць своїх силових структур на придушення протестів. Жахливе становище з правами людини в Північній Кореї так і не змінилося на краще.

У країнах Африки, розташованих на південь від Сахари, на Близькому Сході і в Північній Африці, повстання знайшли відгук в серцях людей, проте від Анголи до Сенегалу і Уганди протестуючих жорстоко розганяли з перевищенням допустимої сили.

У Північній та Південній Америці набирав силу соціальний протест, що нерідко призводило до конфронтації між простими людьми і носіями могутніх економічних і політичних інтересів. Активістам погрожували, а іноді – вбивали, у тому числі в Бразилії, Колумбії і Мексиці.

У Росії зростала громадянська активність. У країні відбулися найбільші з моменту розпаду СРСР демонстрації, проте опозиціонерів постійно пригноблювати і переслідували.

Не відбулося жодних помітних покращень в таких країнах, як Туркменістан і Узбекистан. В Азербайджані, який приймає в цьому році конкурс «Євробачення», влада, як і раніше, придушувала свободу слова, і шістнадцять в’язнів совісті все ще сидять за ґратами за те, що наважилися підняти голос у 2011 році.

Серед позитивних звісток варто відзначити тенденцію до скасування смертної кари у всьому світі; похитнулася безкарність минулих порушень прав людини в Північній і Південній Америці; знакові кроки назустріч перемоги правосуддя в Європі, пов’язані з арештом генерала Ратко Младича і хорватського серба Горана Хаджича. Останні постануть перед судом за злочини, вчинені під час війн 1990-х років на території колишньої Югославії.

Переглянути доповідь російською мовою