Делегація Amnesty International візьме участь у Марші Рівності

Експерти Amnesty International проведуть моніторинг забезпечення безпеки правоохоронцями під час Маршу Рівності. Активісти організації також пройдуть колоною під час маршу у знак солідарності з ЛГБТ активістами, які реалізують своє право на мирні зібрання.

“В умовах, коли геї, лесбійки, бісексуали та трансгендерні люди стикаються з дискримінацією в Україні, проведення подібних правозихисних заходів є способом заявити про проблеми, я якими стикаються ЛГБТ громадяни, та зажадати їх вирішення”, — сказав Марко Пероліні, дослідник Amnesty International з питань дискримінації.

“Ми вітаємо заяву Президента Порошенка, в якій він виразив впевненість, що правоохоронні органи зможуть забезпечити необхідний захист Маршу Рівності. Права на свободу зібрань і вираження є фундаментальними правами і Україна повинна поважати, захищати  та забезпечувати їх без будь-якої дискримінації.”

Представники та предстаниці ЛГБТ-спільноти зазначають, що в Україні досі відсутнє законодавство, що забороняло б дискримінацію на основі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, а багато чинних нормативно-правових актів дискрімінують лесбійок, геїв, бісексуальних і трансгендерних людей.

За інформацією організаторів, в рамках “КиївПрайд2015” заплановано понад 20 заходів: круглі столи, дискусії, кінопокази, тренінги та виставки. Також 6 червня планується провести Марш Рівності  мирну ходу, яка має на меті привернути увагу до недотримання прав людини та заявити про своє бачення майбутнього суспільства як суспільства рівності та справедливості.

Новини на цю ж тему

Спільний лист: влада повинна вжити заходів для боротьби зі зростанням насильства з боку груп, що поширюють ненависть та дискримінацію
15.06.2018
Розгоном акції в Сімферополі де-факто влада продемонструвала неповагу до пам’яті жертв депортації кримських татар
18.05.2018
Правоохоронні органи мають невідкладно і ефективно розслідувати численні напади на Марші за права жінок.  
09.03.2018
Річна доповідь 2017: Україна
23.02.2018
Вимагаємо негайно відпустити та припинити переслідування Еміра – Усеїна Куку та інших членів т.з “Ялтинської шістки”
20.02.2018